Elek Artúr

23 okt

Image source: Petõfi Irodalmi Múzeum

First name: Elek

Last name: Artúr

Birth name: Fischer

Birth date: 1876-02-08

Birth place:

Residence:

Death date: 1944-04-25

Death place:

Budapesti egyetemen tanult. 1898-ban útirajzokkal és műfordításokkal kezdte pályáját. 1908-ban Az Újság munkatársa lett. Több lap, folyóirat közölte érdekes, tartalmas írásait; a Magyar Géniusz, Figyelő, Művészet, Magyar Művészet, az általa 1921-ben alapított Műbarát. A Nyugatnak kezdettől főmunkatársa, képzőművészeti kritikusa, majd rovatvezetője. 1916-tól 1919-ig az Iparművészeti Iskola tanára. Munkássága túlnyomó részét finom stílusú, elmélyült elemzéseket nyújtó esszéi és művészeti kritikái alkotják. Novelláinak jellemzői: impresszionista hangulatok és lírai hangvétel.

1944. április 25-én, a németek bevonulása után öngyilkos lett.

Előző bejegyzés

Duschák László

Következő bejegyzés

Engel Bernát