Rozsnyai Sándorné

23 okt

Image source: OSZK Színháztörténeti Tár

First name: Rozsnyai

Last name: Sándorné

Maiden name: Senger Mária

Alias: Miss Arizona

Birth date: 1896-03-11

Birth place:

Residence:

Death date: 1945-01-17

Death place:

Még színiiskolai tanulmányainak befejezése előtt az Újpesti Színház szerződtette, ahol Papír társulatánál a Leányvásár c. operettben lépett fel. Innen került a Jardin d’Hiver mulatóba, ahonnan Rozsnyai Sándor karmesterrel kötött házassága után mindketten külföldre távoztak és Arizona Trupp néven társulatot szerveztek. 1932-ben a budapesti Nagymező utcában, saját házukban megnyitották mulatójukat Arizona néven.

1945 januárjában lakásáról elhurcolták és meggyilkolták.

Előző bejegyzés

Rozsnyai Sándor

Következő bejegyzés

Sándor Gyuláné