Nyíregyházától Sopronig, az egész ország területéről jelentkező mintegy harminc tanár részvételével indult a Holokauszt Emlékközpont tanártovábbképző távoktató tanfolyama.
A hatvan órás képzés tananyaga bemutatja a modernkori üldöztetés, az egyedi népirtás legfontosabb európai szakaszait, külön hangsúlyt helyez a magyarországi események jellegzetességeire. A távoktatás a lengyel, a német és a magyar zsidóság holokauszt előtti életének feldolgozásával indul, így a résztvevők előtt kirajzolódnak a hasonlóságok és különbségek. A háborús években halálra hajszolt zsidókat nem csak mint tehetetlen áldozatokként, hanem maguk valójában, személyükben és önálló világgal rendelkező közösségekként ismerhetjük meg.
A program számos témát ölel fel, közöttük a szövetségesek viszonyát az európai zsidóság megsemmisítéséhez és a zsidó ellenállás lehetőségeit. A történelmi folyamatot követve vizsgálja a szereplők: az áldozat, a gyilkos, a passzív szemlélő és az embermentő magatartását, megnyilvánulásait.
A résztvevők a tanfolyam végén egy választott témakörből rövid óravázlattal szemléltetik, hogy az adott tanulási egységet, hogyan mutatnák be a diákok számára.
Az internetes tanfolyamot sikeresen teljesítők előnyt élveznek a jövőbeni a jeruzsálemi Yad Vashem Intézetben tartandó szemináriumra való pályázatnál.