Deadline: 2010-10-30
A régvolt iskolatársak élete nem, de emlékük talán megmenthető, ezért a Holokauszt Emlékközpont „fényképmentő” pályázatot hirdet diákok, tanárok és helytörténészek számára. A régi, családi fényképalbumokban még ma is fellelhető iskolai csoportképeket keressük, melyen zsidó iskolás gyerekek láthatók osztálytársaik körében. E fényképéket szeretnénk összegyűjteni és megőrizni az utókornak. A pályázat lezárult, eredmények >>
1944 áprilisában zsidó és nem zsidó gyermekek együtt örültek a háború miatt megrövidített tanév végének. Nem sejtették, hogy néhány hét, hónap múlva gettóba zárják és deportálják zsidó iskolatársakat, akik közül alig néhányan térhettek csak vissza.
A pályázat célja
A régvolt iskolatársak élete nem, de emlékük talán megmenthető, ezért a Holokauszt Emlékközpont „fényképmentő” pályázatot hirdet diákok, tanárok és helytörténészek számára. A régi, családi fényképalbumokban még ma is fellelhető iskolai csoportképeket keressük, melyen zsidó iskolás gyerekek láthatók osztálytársaik körében. E fényképéket szeretnénk összegyűjteni és megőrizni az utókornak.
A pályaművekről részletesen
Kérünk tehát minden, e téma iránt érdeklődő általános iskolás, gimnazista vagy egyetemista fiatalt (és persze tanáraikat), hogy kutassanak fel minél több csoportképet iskolájukban, családjukban, ismerőseiknél, a helytörténeti gyűjteményekben, vagy akár könyvekben is. A fényképek az iskolai élet bármely pillanatában készülhettek: osztályfényképezésen, sportversenyen, iskolai ünnepségen, táborozáson, kiránduláson stb.
A képekhez magyarázó szöveget – ha lehet, történeteket is – várunk: ki látható a fotón, mit tudhatunk róla, az életéről, a sorsáról. (Ha egy csoportképen nem ismert mindenki neve, jelöljék azokat, akiről rendelkeznek adatokkal, információkkal.)
A digitalizált képek mellett a pályázó kiállítási tablótervének leírását is örömmel fogadjuk.
Pályázhatnak
Általános- és középiskolás tanulók, főiskolások, egyetemisták, tanárok és helytörténeti kutatók.
Benyújtandó pályázati dokumentumok
• Adatlap: név, iskola neve, iskola címe, a pályázó értesítési címe és email-címe, telefonszáma. (E-mail mellékletként csatolva)
• A beküldendő fotók: digitalizált képek jpg formátumban, 300 DPI felbontásban
• Magyarázó szöveg, Word doc formátumban (E-mail mellékletként csatolva)
Beküldési határidő: 2010. október 30.
A pályázati anyagok elbírálási határideje: 2010. november 30.
Minden résztvevőt e-mail-ben, és postai levélben értesítünk, a nyertesek névsorát közzé tesszük honlapunkon is.
A pályázat díjazása
A három legjobb pályázat beküldőit egyenként 100 000 Ft-os díjjal jutalmazzuk.
További négy pályázatot 50 000 Ft-os különdíjban részesítjük. A legjobb pályázati anyagokat Intézményünk honlapján közzétesszük és egy módszertani nap keretén belül lehetőség lesz bemutatásukra is.
A bírálóbizottság tagjai
Jalsovszky Katalin, Pécsi Katalin, Vajda Júlia.
Konzultációs lehetőség kérhető az alábbi elérhetőségeken!
A pályázat kiírójáról
A Holokauszt Emlékközpont Közép-Kelet-Európa első, csak a vészkorszak tárgyi- és iratanyagát gyűjtő, feldolgozó és bemutató intézménye. Feladata, hogy a közvéleményt – elsősorban a fiatalabb generációkat, a diákokat – tájékoztassa és oktassa a holokauszt történetéről, annak emberi, erkölcsi, kulturális és gazdasági következményeiről; bemutassa, hogyan függ össze a holokauszt története a világban ma zajló eseményekkel.
Címe: 1094 Budapest, Páva u. 39/Tel: 1 455 3333/Fax: 1 455 3399/E-mail: info(kukac)hdke.hu
A pályázat eredményhirdetése>>
További információ:
Pécsi Katalin, Ph.D
H-1094 Budapest, Páva u. 39.
telefon: + 36 1 455 3306
mobil: + 36 30 627 3610
email: pecsi.katalin(kukac)hdke.hu
Vizi Éva
H-1094 Budapest, Páva u. 39.
telefon:+ 36 1 455-3310
mobil: + 36 30 339 3963
e-mail: vizi.eva(kukac)hdke.hu
Csatolmányok
Név | Méret |
---|---|
A_mi_iskolank_2010.pdf | 184 KB |