„Füstbe szállt életek” tanári továbbképző program

04 szept

Szeptemberben indul Füstbe szállt életek akkreditált, 60 órás továbbképzésünk, amely teljes mértékben távoktatásban valósul meg. A képzéshez szükséges anyagokat elektronikusan küldjük el a részvevőknek, illetve az első konzultációs alkalmat leszámítva, amelyen személyesen találkozunk múzeumunk és állandó kiállításunk bemutatása miatt, online találkozókat tartunk Zoom felületen. A tanfolyam így otthonról elvégezhető, és nincs rá befolyással a vírushelyzet alakulása. Jelentkezni a csatolt jelentkezési lap kitöltésével és elküldésével lehet szeptember 20-ig.


A „Füstbe szállt életek” nemzetközi távoktató továbbképző program otthon, internetről teljesíthető, akkreditált továbbképzési lehetőséget nyújt tanárok számára. A távoktató tanfolyam 60 órás. Tananyaga bemutatja a modernkori üldöztetés, az egyedi népirtás legfontosabb európai szakaszait, külön hangsúlyt helyez a magyarországi események jellegzetességeire.
A távoktatás a lengyel, a német és a magyar zsidóság holokauszt előtti életének feldolgozásával indul, így a résztvevők előtt kirajzolódnak a hasonlóságok és különbségek. A háborús években halálra hajszolt zsidókat nem csak mint tehetetlen áldozatokként, hanem maguk valójában, személyükben és önálló világgal rendelkező közösségekként ismerhetjük meg.
A program számos témát ölel fel, közöttük a szövetségesek viszonyát az európai zsidóság megsemmisítéséhez és a zsidó ellenállás lehetőségeit. A történelmi folyamatot követve vizsgálja a szereplők: az áldozat, a gyilkos, a passzív szemlélő és az embermentő magatartását, megnyilvánulásait.
A jeruzsálemi és a budapesti a távoktató kurzus teljesítését mindazoknak ajánlja, akik munkájukban mind igényesebben, a holokauszt történetének, erkölcsi dilemmáinak és következményeinek feldolgozásával mutatják be az egyetemes emberi normák érvényesítésének lehetőségeit, elvetésük társadalom- és emberellenes, szörnyű következményeit. A programot a jeruzsálemi Yad Vashem intézetének keretében, a Holokauszt Tanulmányok Nemzetközi Iskolájának munkatársai írták. A program a budapesti Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány legszorosabb együttműködésével folyik. 
a kirekesztés, a holokauszt önálló feldolgozására és tanítására. Elemei a közgyűjteményekben őrzött forrásokba és a szakirodalom legjelesebb képviselőinek munkáiba való kutatásra is ösztönöznek.

A Felhívás további részletei, a képzés programja és a jelentkezési lap a csatolmányban található.